Budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w technologii bezwykopowej, jest doskonałym przykładem połączenia ekonomii, ekologii i ergonomii.
Budowę wykonuje się za pomocą technologii takich jak mikrotuneling, kraking, przeciskiem pneumatycznym lub przewiertem sterowanym.
Dzięki temu udaje się połączyć małą inwazyjność w infrastrukturę i środowisko, z profesjonalnym wykonaniem prac.
Mikrotuneling – technologia budowy kanalizacji sanitarnych i deszczowych w terenie o intensywnej zabudowie, eliminująca do minimum zakłócenia w ruchu ulicznym i dewastacje istniejących nawierzchni.
Metoda krakingu umożliwia wymianę uszkodzonych rurociągów gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych przy wykorzystaniu trasy starego przewodu, bez konieczności dokonywania liniowych wykopów oraz bez istotnej ingerencji w panujące warunki wodno-gruntowe.
Metoda ta oferuje możliwość zachowania dotychczasowej lub powiększenia średnicy remontowanego odcinka, zwiększając jego przepustowość i poprawiając hydraulikę całego układu.
Przeciski pneumatyczne to metoda bezwykopowej budowy rurociągów. Polega ona na przeprowadzeniu przez grunt przebijaka pneumatycznego, który jednocześnie wciąga rury. Grunt w przypadku tej metody nie jest usuwany, lecz zagęszczany, w związku z czym pozwala ona na wykonywanie rurociągów o średnicy max D:63 mm. Przeciski pneumatyczne to tzw. przeciski niesterowane, ponieważ śledzenie głowicy przebijaka możliwe jest tylko z powierzchni terenu.
Technologia przewiertów sterowanych polega na wykonaniu otworu pilotażowego, następnie jego rozwierceniu do odpowiedniej średnicy i wciągnięciu zaprojektowanej rury osłonowej, przewodowej lub kabla.